Produkt dnia
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023

160,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024

2 770,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 375,00 zł

Najniższa cena: 1 375,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wycieczka do Trójmiasta ze Szczecina. 0
Wycieczka do Trójmiasta ze Szczecina.

6 najważniejszych atrakcji Trójmiasta, które trzeba zobaczyć

Jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce jest Trójmiasto. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych zabytków, możesz podziwiać wspaniałą architekturę, ale też rozkoszować się urokami nadmorskich miejscowości. Dlatego koniecznie poświęć więcej czasu na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Skorzystaj z naszej listy atrakcji Trójmiasta, a na pewno będziesz cieszyć się z udanej wycieczki.

Jakie atrakcje Trójmiasta warto odwiedzić?

Będąc w Trójmieście, możesz zobaczyć naprawdę przeróżne atrakcje, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dlatego jest to idealny region na weekendowe bądź dłuższe rodzinne wypady. Gwarantujemy, że na pewno nie będziesz się tam nudzić, a przy okazji jeszcze lepiej poznasz historię Polski i doskonale wypoczniesz. W końcu atrakcje Trójmiasta, to nie tylko wspaniałe zabytki, ale też przepiękne plaże, które zachęcają delikatnym piaskiem i cudownymi widokami. Właśnie z tego powodu koniecznie znajdź chwilę na spacer brzegiem morza. Gdy już Ci się to znudzi, to wyrusz na zwiedzanie, a wtedy na pewno przyda Ci się nasza lista najważniejszych atrakcji Trójmiasta.

Długi Targ w Gdańsku

Piękna okolica pełna urokliwych kamienic, a do tego niewątpliwy klimat, który podbija serca – właśnie za to pokochasz Długi Targ w Gdańsku, czyli jedną z najważniejszych atrakcji Trójmiasta. Znajdziesz tam nie tylko ulicznych muzyków, stragany z pamiątkami, ale też wiele restauracji kawiarni i pubów. Koniecznie je odwiedź, kiedy już napatrzysz się na wspaniałe kamienice umiejscowione wzdłuż ulicy Długiej. Szczególnie zwróć uwagę na okazały gdański ratusz, a także renesansowy Dom Ferberów oraz Lwi Zamek, czyli budynki pochodzące z XVI wieku. Misterne naścienne zdobienia z pewnością Cię zachwycą. Tym bardziej że każda kamienica ma swój styl i charakter.

Odwiedzając Długi Targ oraz ul. Długą koniecznie zwróć też uwagę na Zieloną Bramę, która stanowi doskonałe zwieńczenie Drogi Królewskiej. Budynek ten zachwyca również zdobieniami, a przy tym podkreśla wyjątkowy styl tego miejsca.

Nie zapomnij również o tym, by zwrócić uwagę na prawdziwy symbol Gdańska, a nawet całego nabrzeża, czyli Fontannę Neptuna, która znajduje się w pobliżu ratusza.

Westerplatte

Gdańsk to wyjątkowe miasto nie tylko pod względem architektury, ale również historii i znaczenia dla Polski. Dlatego koniecznie odwiedź miejsce, które stanowi prawdziwy symbol przeszłości naszego kraju, czyli właśnie Westerplatte. Choć nie znajdziesz tam ciekawych budynków lub krzykliwych atrakcji, to jednak ten teren, napis „Nigdy więcej wojny!”, cmentarzyk i Pomnik Obrońców Westerplatte na pewno wywoła w Tobie wiele emocji. Zatem po prostu poświęć chwilę na zobaczenie tego miejsca, kontemplację i po prostu uświadomienie sobie, jak wiele okropnych rzeczy działo się na tych terenach.

Europejskie Centrum Solidarności

Myśląc o Gdańsku, na pewno wspominasz też działalność Solidarności. W mieście znajduje się instytut – Europejskie Centrum Solidarności. Koniecznie odwiedź tę atrakcję Trójmiasta, ze względu na ciekawe wystawy, a w tym m.in. salę z tablicami 21 postulatów. Poza tym instytut powstał w celu wymiany poglądów na temat problemów sprawiedliwości społecznej, co stanowi bardzo ciekawą inicjatywę. Na zewnątrz zwróć również uwagę na znajdujący się w pobliżu Pomnik Poległych Stoczniowców.

Oliwa

Jedną z najładniejszych dzielnic Gdańska jest Oliwa. Znajdziesz tam wiele atrakcji Trójmiasta, które są nie tylko wyjątkowe, ale też unikatowe pod względem architektonicznym i historycznym. Zwiedzanie koniecznie rozpocznij od słynnej Archikatedry Oliwskiej, która zachwyca swoim wyglądem, a także rokokowymi organami. Przed podróżą sprawdź, kiedy odbywa się koncert organowy, a wtedy będziesz mógł przekonać się, jak piękne dźwięki wydobywa ten instrument.

Zwiedzając Oliwę, wybierz się też na spacer po zachwycającym parku oliwskim. Na jego terenie znajduje się nie tylko palmiarnia, ale również wiele urokliwych zakątków, które zachęcają do spaceru i podziwiania natury.

Molo w Sopocie

Bez wątpienia jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Trójmiasta jest Molo w Sopocie, które wyróżnia się nie tylko rozmiarem – to najdłuższy drewniany pomost w Europie, ale też otoczeniem. Dookoła znajdziesz ciekawe budynki, a także piękną plażę zachęcającą do spaceru. Poza tym nawet w pochmurny dzień zwiedzanie sopockiego molo sprawia wiele radości, a przy tym cieszy widokami. Możesz spokojnie napawać się pięknymi krajobrazami, a gdy dopadnie Cię zmęczenie, to skorzystaj z ławek.

Skwer Kościuszki w Gdyni

Najsłynniejsze miejsce w Gdyni to właśnie Skwer Kościuszki. Właśnie z tego powodu koniecznie musisz zobaczyć tę okolicę. Znajdziesz tam liczne stragany z pamiątkami i restauracje, w których zjesz pyszną rybę. Wystarczy, że przespacerujesz się skwerem, a dojdziesz do kolejnych istotnych atrakcji Trójmiasta, a szczególnie Gdyni, czyli do akwarium oraz zabytkowych statków. Oba te miejsca na pewno spodobają się rodzinom z dziećmi, ale też stanowią ciekawe urozmaicenie w trakcie zwiedzania. W wolnej chwili udaj się też na główną plażę w Gdyni, która znajduje się tuż obok Skweru Kościuszki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl