Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Oferta specjalna
Wycieczka do Berlina 22.05.2022
Wycieczka do Berlina 22.05.2022
120,00 zł
szt.
TROPICAL ISLANDS 16/07/2022
TROPICAL ISLANDS 16/07/2022
325,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
PERŁY TOSKANII 0
PERŁY TOSKANII

Perły Toskanii

Toskania jest kwintesencją tego co we Włoszech najlepsze. Tutejsze krajobrazy są zachwycające. Jednak na tym nie koniec: wina zaliczają się do światowej czołówki, a dialekt za sprawą Dantego i Petrarki, odegrał decydującą rolę w kształtowaniu się języka włoskiego. Nigdzie w Europie nie występuje tak wielkie zagęszczenie miast będących skarbnicami sztuki. To właśnie z Toskanii wywodzą się najwybitniejsi włoscy twórcy jak choćby Leonardo da Vinci czy Michał Anioł.
Zapraszamy do wirtualnej wizyty w miejscowościach, które zwane są perłami ToskaniiSiena, Lukka i Elba.

Siena

Rynek w miejscowości Sienna nazywany jest Campo (w jęz. polskim oznacza pole). Przypomina kształtem wielką muszlę, pozostając do dziś najbardziej oryginalnym średniowiecznym placem w Europie. Z miastem związana jest św. Katarzyna Sieneńska, o czym przypomina Santuario e Casa di Santa Caterina. Ciekawym miejscem jest także Museo dell'Opera Metropolitana, oferujące prawdziwe arycdzieła w tym Maestę Duccia di Buoninsegny z lat 1308-1311. Na stronie frontowej dzieła przedstawiono Madonnę z Dzieciątkiem pośród świętych, a na odwrocie sceny z życia Jezusa. Obie strony można oglądać równocześnie, a to dlatego, że XVIII w. obraz przepiłowano niszcząc bezpowrotnie część kwater.

Legenda o Sienie

Symbolem Sieny, podobnie jak Rzymu, jest wilczyca karmiąca bliźnięta. Według miejscowej legendy dwaj synowie Remusa musieli uciekać z Rzymu, w którym stryj Romulus czyhał na ich życie. Przybyszy do Toskanii, zbudowali zamek i nazwali go imieniem starszego z braci - Senio.

Lukka

Nie należąc do ścisłej czołówki najpopularniejszych ośrodków Toskanii, Lukka nie została do końca jeszcze opanowana przez turystów, więc ciągle żyje własnym, nieśpiesznym rytmem. I chyba w tym tkwi tajemnica jej wielkiego uroku. Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest katedra św. Marcina, której budowę rozpoczął w 1060 r. biskup Anzelm da Baggio, przyszły papież Aleksander II. Wyłożona marmurem fasada z trzema rzędami ażurowych galerii wygląda jak dzieło jubilera niż kamieniarza. We wnętrzu, przebudowanym w stylu gotyckim w XIV i XV w. zwraca uwagę ośmioboczna kaplica, która została zbudowana w latach 1482-1484 jako pomieszczenie dla najcenniejszej relikwi zachowanej w kościele - rzeźby Volto Santo, czczonej od wieków jako prawdziwy wizerunek Zbawiciela.

Elba

Jednym z najpiękniejszych zakątków Toskanii jest Elba, która stanowi trzecią pod względem wielkości włoską wyspę. Jest zarazem największą wyspą w archipelagu Toskańskim. Wyspa w punktach skrajnych osiąga maksymalną długość wynoszącą 29 km. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę punkty skrajne wyspy w zakresie szerokości okaże się że Elba ma aż 19 km. Linia brzegowa liczy sobie 147 km z spośród których 17 km stanowią żwirowe i piaszczyste plaże. Kąpieliska są na ogół kompaktowych rozmiarów pośród skał i skalistych zakątków. Villa di San Martino, najważniejszy zabytek wyspy, to okazała letnia rezydencja Napoleona Bonapartego, z wyposażeniem w stylu empire.

.

Spośród eksponatów najciekawszy jest portret Paoliny Borghese, siostry Napoleona, jako mitologicznej Galatei - dzieło przypisywane Canovie. Jak głosi legenda, Paolina przyjeżdżała na Elbę, by kąpać się w morzu nago.

 

Odwiedź z nami Toskanię i poznaj jej walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki do Toskanii dla grup turystycznych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie Toskanii.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie użytkownika
 
Inni kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl