PILZNO, CZECHY 0
PILZNO, CZECHY

Pilzno

Któż nigdy nie słyszał o piwie Pilsner Urquell, niech lepiej nie przyjeżdża do Czech. A jeśli już przyjedzie, to czeską przygodę powinien zacząć w mieście, gdzie od wieków warzony jest ten najbardziej znany czeski trunek.

Pilzno to spokojne miasto o historii sięgającej X w. Najciekawszą jego częścią jest zabytkowe centrum z rynkiem, na którym dominuje renesansowy ratusz oraz stojąca pośrodku gotycka katedra św. Bartłomieja. Wieża kościoła jest najwyższą w Czechach i mierzy 102 m. a prowadzi na nią dokładnie 301 schodów. Przed II wojną światową w mieście żyła duża społeczność żydowska, po której pozostały ciekawe zabytki, m.in. Wielka Synagoga, największa w całym kraju czy żydowski cmentarz.
Nie da się ukryć, że powodem, dla którego przybywa tu większość turystów jest Browar Pilsner Urquell. W czasie oprowadzania po nim przewodnik opowiada o historii piwa i tajemnicach jego produkcji. Zobaczyć też można miejsce, gdzie od 1842 r. ważony jest piwo (czes. plzen). Nie obejdzie się bez wizytacji historycznych piwnic, gdzie zwiedzanie kończy się degustacją niefiltrowanego i niepasteryzowanego pienistego napoju.

Odwiedź z nami Pilzno i poznaj jego walory. 

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki do Czech dla grup turystycznych.

Możesz także zamówić pilota na wycieczkę do Pilzna.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl