Produkt dnia
Wycieczka do Pragi 3-5/05/2024
Wycieczka do Pragi 3-5/05/2024

1 099,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Disneyland i Paryż 4-8/07/2024
Disneyland i Paryż 4-8/07/2024

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 650,00 zł

Najniższa cena: 1 650,00 zł
szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 29.06-05.07.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 29.06-05.07.2024

2 770,00 zł

szt.
SŁONECZNA CHORWACJA MAJÓWKA 2024
SŁONECZNA CHORWACJA MAJÓWKA 2024

2 900,00 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
ŚWIERADÓW-ZDRÓJ, POLSKA 0
ŚWIERADÓW-ZDRÓJ, POLSKA

ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

Świeradów-Zdrój dla wielu jest jednym z ulubionych miejsc na mapie Dolnego Śląska. Odwiedzany kilka razy w roku sprawia, że nigdy nie ma się go dość. Jest coś specjalnego w tej małej miejscowości uzdrowiskowej, co powoduje, że chcesz tam wracać, mimo że wszystko już zobaczyłeś.

Park Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju

Powstał w 1898 roku dzięki projektowi swego stwórcy Karlowi Grosserowi. Obszar parku rozciąga się w centrum uzdrowiska wokół Domu Zdrojowego. Tarasy, ogrody, fontanny, ławeczki, sztuczna grota, duża szachownica, alejki, pergole, kwietniki, rampy i mury oporowe przy skarpach. Przebywając nawet późną jesienią można odkryć uroki tego miejsca, bowiem ten magiczny klimat jest również fantastycznym tłem do spacerów.

Dom Zdrojowy w Świeradowie-Zdroju.

Dom Zdrojowy to piękny architektonicznie budynek stanowiący halę w rodzaju deptaku wykonaną z drewna modrzewiowego, która łączy dwa budynki sanatoryjne. Dom Zdrojowy został wybudowany w 1899 r. Aktualnie w Domu Zdrojowym znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych ( nisko zmineralizowane wody : szczawy wodoro - węglanowo - wapniowo - magnezowe z zawartością żelaza , fluoru oraz radonu ), Uzdrowisko Świeradów Czerniawa z bazą noclegową, Muzeum Zdrojowe, kafejki, sklepiki z kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi i biżuterią. Według niektórych informacji najstarszy eksponat w sprzedaży ma ok. 7 mln lat.

Czarci Młyn

Budynek dawnego młyna od początku robi wrażenie z jaką pieczołowitością i mozołem odtworzono proces mielenia mąki i produkcji chleba. Na miejscu odbywa się prelekcja informacji o regionie, wraz z arcyciekawym opowiadaniem o "Czarcim Młynie". Warto zobaczyć to miejsce, spróbować wyrabianego ręcznie chleba. Na koniec zwiedzania młyna można spróbować chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem - wszystko regionalne wyroby z pobliskich miejscowości. Dzięki taki pasjonatom można dowiedzieć się coś więcej o życiu ludzi mieszkających w tym regionie.

Stóg Izerski

Aby dotrzeć na szczyt góry można udać się pieszo ciekawą trasą, która jest częściowo asfaltowa i częściowo skalista lub też skorzystać z możliwości wjazdu koleją gondolową. Po dotarciu na szczyt pierwsze kroki należy skierować do Schroniska na stoku Izerskim. Na miejscu zjemy coś dobrego, napijemy się kawy i można się zrelaksować podziwiając piękny widok m.in. na Świeradów Zdrój. Koniecznie należy przebić pieczątki w książeczkach PTTK. Warto wiedzieć, że Stóg Izerski zalicza się do Korony Gór Izerskich.

Pobyt w Świeradowie-Zdroju wraz z wycieczką do Drezna, Pragi czy Kotliny Jeleniogórskiej.

Przebywając w Świeradowie-Zdroju warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do Drezna, Pragi lub Kotliny JeleniogórskiejBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Drezna, Pragi lub Kotliny Jeleniogórskiej w super atrakcyjnych cenach.

Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

 

Odwiedź z nami Świeradów-Zdrój i poznaj jego walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki ze Świeradowa-Zdroju dla grup turystycznych, dla kuracjuszy i turystów indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie okolic Świeradowa-Zdroju.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl