Produkt dnia
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023

160,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024

2 770,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 375,00 zł

Najniższa cena: 1 375,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
KAMIEŃ POMORSKI 0
KAMIEŃ POMORSKI

Kamień Pomorski


Współczesny Kamień Pomorski to malownicze miasteczko położone na terenie województwa zachodniopomorskiego. Nieopodal Kamienia Pomorskiego przepływająca rzeka Dziwna tworzy rozlewisko, zwane Zalewem Kamieńskim, bowiem jego wody okalają Kamień Pomorski. Zalew Kamieński to idealne miejsce dla wielbicieli turystyki wodnej. Sam zaś Kamień Pomorski znajduje się na trasie zwanej Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim. Dodatkowymi atrakcjami o których warto wspomnieć jest również Wyspa Chrząszczewska położona nieopodal miejscowości ze słynnym głazem królewskim, od której według legendy miała powstać nazwa miejscowości Kamień Pomorski.

Miasto jest oddalone o ok. 8 km od brzegu Morza Bałtyckiego, stąd występuje na tym terenie klimat nadmorski. Od II połowy XIX wieku Kamień Pomorski stał się miejscowością uzdrowiskową za sprawą solanek i borowiny wydobywanej z własnych złóż. Kamień Pomorski to jedno z miast na Pomorzu Zachodnim, które posiada bardzo rozległą historię. Udokumentowane źródła historyczne sięgają aż 1850 lat wstecz. W roku 967 r. Mieszko I, dokonał przyłączenia ówczesnego Kamienia do Polski. Wówczas to gród Kamień stanowił o sile defensywnej plenienia Wolinian. W 1247 r. książe Barnim I nadaje Kamieniowi prawa miejskie.

Początki Uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim

Eksploatacja źródła solankowego w Kamieniu Pomorskim została rozpoczęta w 1876 r. Działania podczas II wojny światowej przerwały działalność uzdrowiskową na tym terenie. Od samego początku przez kolejne dekady na terenie uzdrowiska leczone były choroby narządów ruchu, choroby neurologiczne, układu krążenia i choroby reumatologiczne. Za sprawą istniejących do dziś źródeł solanki realizowane są kąpiele i inhalacje. Zaś borowina kamieńska, zwana czarnym złotem, to nic innego jak torf, który wydobywany jest spod ziemi o cechach przeciwzapalnych, ściągających i bakteriobójczych.

Uzdrowisko Kamień Pomorski

Dzisiejsze Uzdrowisko Kamień Pomorski to nowoczesny kompleks sanatoryjny wchodzący w skład grupy Uzdrowiska Polskie, w której to skupiają się tak znane obiekty sanatoryjne jak Uzdrowisko w Nałęczowie czy Uzdrowisko w Konstancinie. Stąd kuracjusze w Kamieniu Pomorskim przebywają w komfortowych warunkach a w trakcie ich pobytu mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W jednym z budynków, który należy do kompleksu Uzdrowiska Kamień Pomorski, kuracjusze mogą korzystać z zabiegów wodolecznictwa. Słynie z tego Zakład Przyrodoleczniczy gdzie również wykonywane są okłady borowinowe.

Co warto zobaczyć w Kamieniu Pomorskim

Mimo, że miasto ucierpiało niemal w 60% w wyniku działań II wojny światowej, jest ono w dalszym ciągu atrakcyjne turystycznie. Warto zobaczyć słynny gotycki ratusz w Kamieniu Pomorskim, dziś będący siedzibą władz gminy oraz dane fragmenty fortyfikacji i murów obronnych. Do obejrzenia panoramy Kamienia Pomorskiego z lotu ptaka zachęca wizyta w Bramie Wolińskiej, gdzie z tarasu widokowego możemy zobaczyć przy dobrej widoczności nawet słynny głaz. Mieszcząca się nieopodal Baszta Piastowska oferuje turystom wizytę w Muzeum Kamieni Szlachetnych.


Zabytkiem rangi międzynarodowej jest słynna katedra w Kamieniu Pomorskim pochodząca z XII w. Co roku w sierpniu odbywają w jej wnętrzach słynne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowanego od roku 1964. Co ciekawe w Kamieniu Pomorskim znajduje się jedyny w Polsce wirydarz przykatedralny. Dziś to oaza ciszy, zaś wcześniej w historii wirydarz służył jako miejsce modlitwy i kontemplacji, które również stanowiło schronienie dla lokalnych rzezimieszków, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Odnowiona marina i port jachtowy w Kamieniu Pomorskim to miejsca w których można również wybrać się na rejs statkiem białej floty.

 

Zwiedzanie Kamienia Pomorskiego wraz z wycieczką do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina.

Przebywając w Kamieniu Pomorskim warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do Berlina, Stralsundu Kołobrzegu lub SzczecinaBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

TERMINY WYCIECZEK DO BERLINA Z KAMIENIA POMORSKIEGO:

WYCIECZKA DO BERLINA: 09.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 16.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 23.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 30.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 06.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 13.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 20.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 27.08.2023 r.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po BerlinieKołobrzegu lub Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i intersujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

Odwiedź z nami Kamień Pomorski i poznaj jego walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki z Kamienia Pomorskiego dla grup turystycznych, kuracjuszy i turystów indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie okolic Kamienia Pomorskiego.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl