Produkt dnia
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023

160,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024

2 770,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 375,00 zł

Najniższa cena: 1 375,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
TURYN, WŁOCHY 0
TURYN, WŁOCHY

Turyn

Turyn jest czwartym pod względem wielkości miastem Włoch. Miasto znane jest przede wszystkim jako siedziba koncernu motoryzacyjnego Fiat. Szczyci się mianem trzeciej potęgi gospodarczej Italii, a także największym skupiskiem pereł architektury barokowej. W Turynie, słynnym za sprawą całunu turyńskiego, który przechowywany jest w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. To właśnie z Turynu pochodzi słynny trunek pod nazwą wermut. Jak u siebie poczują się także miłośnicy piłki nożnej i kina. W mieście siedzibę ma znany na całym świecie klub piłkarski Juwentus Turyn. Zaś samo miasto było w 2006 r. gospodarzem XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Basilica di Superga

Obiekt sakralny, który został zaprojektowany przez słynnego architekta Juvarra jest położny na wzgórzu, które nosi nazwę Superga. Z tego tytułu zwiedzając bazylikę można również podziwiać malowniczą panoramę Turynu. Na zewnętrzny balkon świątyni prowadzi 131 spiralnych schodków. Warto tam wejść, by podziwiać główne szczyty łańcucha Alp, m.in. Monviso i Monte Rosa. Na południowych obrzeżach stoi pałac myśliwski, w przeszłości również należący do władców Piemontu.

Parco del Valentino

Parco del Valentino został otwarty dla publiczności w XIX w. Dziś to jeden z najstarszych ogólnodostępnych terenów zielonych we Włoszech. Kręte alejki, symetryczne klomby, skalniaki, fontanna w stylu rokoko z posągami przestawiającymi poszczególne miesiące i sztuczne wzniesienie zajmują około 0,5 km2 co czyni go największym parkiem we Włoszech. Na jego terenie znajduje się Castello del Valentino, niegdyś siedziba Sabaudów, gdzie urządzano uczty weselne i ekstrawaganckie przyjęcia, a obecnie mieści się w nim Wydział Architektury Politechniki Turyńskiej. Otoczenie zamku to wspaniałe miejsce do spacerów, jazdy na rowerze czy podziwiania roślinności. Niedaleko od Parco del Valentino działa jedyne we Włoszech Muzuem Motoryzacji (wł. Museo dell'Automobile), a także Pinacoteca Giovanni e Marelli Agnelli, gdzie zgromadzono dzieła takich mistrzów jak: Canaletto, Canova, Matisse, Renoir, Manet, Modigliani i Picasso.

Pallazzo Reale

Jest to XVI wieczna rezydencja królewska w północnej częsci Piazza Castello. Dla Turyńczyków ma pierwszorzędne znaczenie. W skład całego kompleksu wchodzą ogrody królewskie, Galleria Sabauda, Muzeum Archeologiczne, Armeria Reale, Biblioteca Reale oraz Palazzo Chiablese. Ten ostatni z wymienionych obiektów dziś stanowi również siedzibę słynnej lokalnej instytucji, którą jest Generalna Dyrekcja Dóbr Kulturowych i Pejzażu Piemontu. Pałac przez ponad 200 lat należał do książąt sabaudzkich i miał stanowić o ich potędze. Wnętrze posiada bardzo bogato zdobione ściany za sprawą licznych fresków. Zaprojektowane przez błyskotliwego architekta barokowego Juvarrę Scalla delle Forbici (schody nożycowe) prowadzoą do pełnej złotych zdobień sali tronowej.

Galleria Sabauda

Na tę jedną z najbogatszych pinakotek we Włoszech składają się eksponaty z prywatnej kolekcji książąt sabaudzkich. Bogaty zbiór malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego zdobi kilka prawdziwych arcydzieł. Z włoskich płócien najciekawsze jest XV wieczne realistyczne dzieło Archanioł Rafał i Tobiasz braci Antoniego i Piera del Pallaiolów. Wenecjanie są reprezentowani przez Mantegnę, Tintoretta, Tycjana i Veronesego. Wśród dzieł flamandzkich i holenderskich wyróżniają się wspaniałe stygmaty św. Franciszka - jedyny obraz van Eycka we Włoszech, kilka płócien Rembranta oraz van Dycka.

Odwiedź z nami Włochy i poznaj ich walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki do Włoch dla grup turystycznych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie Turynu

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl