ŚWINOUJŚCIE, POLSKA 0
ŚWINOUJŚCIE, POLSKA

Świnoujście

Świnoujście to popularne kąpielisko morskie i uzdrowisko, które leży na dwóch przybrzeżnych wyspach: Wolin i Uznam. Początki osady sięgają 1743 r., gdy Prusacy pogłębili koryto rzeki Świny, co umożliwiło żeglugę dużym jednostkom do Szczecina. Miejscowość szybko stała się popularnym wśród elit letniskiem wraz z uzdrowiskiem. Tutejszy park zdrojowy wraz z roślinnością śródziemnomorską jest jednym z największych w Polsce, ma 17 km ścieżek i alejek. W mieście zachowały się forty z XIX w. Fort Anioła został zbudowany na wzór Zamku Anioła w Rzymie.

 

Najlepiej zachowany jest Fort Wschodni, nazywany też Fortem Gerharda, położony na Wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej. Można go zwiedzać w towarzystwie przewodników w pruskich mundurach. Fort stanowi siedzibę Muzeum Obrony Wybrzeża oraz scenerię imprez historycznych i kulturalnych. Do najciekawszych należą rekonstrukcje militarne w ramach organizowanych we wrześniu Dni Twierdzy na Wyspach.

Od 2014 r. Muzeum Obrony Wybrzeża udostępnia kolejną historyczną atrakcję, nazwaną Podziemnym Miastem. To Bateria Vineta, wybudowana w latach 30 XX w. dla osłony okrętów Kriegsmarine, po wojnie zamieniona w stanowisko dowodzenia obrony przeciwdesantowej polskiego Wybrzeża. Tworzy ją pięć wielkich schronów połączonych kilometrem korytarzy. Najwyższą z polskich latarni morskich, która również mieści się w Świnoujściu i mierzy 68 m wysokości, można zwiedzać. W jej wnętrzach znajduje się Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego. W dawnym ratuszu, na placu nad Świną, ulokowano Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Prezentuje ono przedmioty związane z historią rybołówstwa, dziejami miasta oraz okazy fauny morskiej.

 

Nad samym morzem koniecznie zobaczyć należy długi na 1,4 km falochron wschodni, najstarszy kamienny falochron w Europie. Z zabytków sakralnych zachował się kościół p.w. Chrystusa Króla z XVIII w. W jego nawie głównej wisi drewniany model łodzi. Cenne są również organy z 1803 r., które rozbrzmiewają w letnie, sobotnie wieczory podczas cyklu koncertów. Ciekawym zabytkiem jest ponadto neogotycki kościół NMP Gwiazdy Morza pochodzący z XIX w. z pięknymi witrażami.

Urlop w Świnoujściu wraz z wycieczką do Berlina, Poczdamu, Oceanarium Stralsund lub Kamienia Pomorskiego.

Przebywając w Świnoujściu warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do BerlinaPoczdamu, Oceanarium Stralsund oraz Kamienia Pomorskiego lub Szczecina. Biuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Poczdamu, Stralsundu, Kamienia Pomorskiego lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po Berlinie, Poczdamie lub Kamieniu Pomorskim czy Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i interesujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny! 

W sezonie letnim dla grup turystycznych, kolonijnych oraz kuracjuszy organizujemy wycieczki do:

Lp. Kierunek Opis Cena Termin
1. Berlin

Wyjazd i powrót autokarem do Świnoujścia.

Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem: Alexanderplatz, Wyspa Muzeów, Plac Żandarmerii, Pomnik Ofiar Hollocaustu, Brama Brandenburska, Reichstag, Berlin Zachodni, Fragmenty Muru, Plac Poczdamski.

Wycieczka jednodniowa.

Cena ustalana indywidualnie. Do ustalenia.
2. Szczecin

Wyjazd i powrót autokarem do Świnoujścia.

Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem: Wały Chrobrego, Park Kasprowicza, Pomnik Trzech Orłów, Plac Solidarności, Filharmonia,  Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski, Katedra św. Jakuba, Plac Orła Białego, Brama Portowa.

Wycieczka jednodniowa.

Cena ustalana indywidualnie. Do ustalenia.
3. Wyspa Wolin i Kołobrzeg

Wyjazd i powrót autokarem do Świnoujścia.

Zwiedzanie miejscowości z przewodnikiem: Kamień Pomorski, Trzęsacz, Niechorze, Kołobrzeg.

Wycieczka jednodniowa.

Cena ustalana indywidualnie. Do ustalenia.
4. Pojezierze Drawskie

Wyjazd i powrót autokarem do Świnoujścia.

Zwiedzanie miejscowości: Połczyn-Zdrój, Czaplinek, Borne Sulinowo, Szczecinek.

Wycieczka jednodniowa.

Cena ustalana indywidualnie.  Do ustalenia.

Odwiedź z nami Świnoujśćie i poznaj jego walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki ze Świnoujścia dla grup turystycznych, seniorów, kuracjuszy i turystów indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie Świnoujścia.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl