Produkt dnia
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023

160,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024

2 770,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 375,00 zł

Najniższa cena: 1 375,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
LATARNIA MORSKA W ŚWINOUJŚCIU 0
LATARNIA MORSKA W ŚWINOUJŚCIU

Latarnia morska w Świnoujściu.


Początki latarni morskiej w Świnoujściu sięgają roku 1805. Wówczas to zainstalowano pierwszą prowizoryczną konstrukcję składającą się z desek, którą zamontowano u szczytu falochronu. Trzynaście lat później prowizoryczną konstrukcję rozebrano, zaś w jej miejsce powstała bardziej stabilna stalowa konstrukcja.

W roku 1854 rozpoczęto prace nad budową ceglanej latarni. Prace zostały ukończone w przeciągu kolejnych trzech lat. Inauguracyjny strumień świetlny zabłysnął na świnoujskiej latarni w dniu 1 grudnia 1857 roku. Trzeba jednoznacznie przyznać, iż trzecia z kolei konstrukcja latarni w Świnoujściu była dowodem kunsztu myśli technicznej jak na owe czasy, powstała w całości z licowanej cegły. Mało tego, do roku 1945 latarnia w Świnoujściu była najwyższą tego rodzaju budowlą na terenie ówczesnych Niemiec.
W międzyczasie z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne, jakie występowały w Świnoujściu, koniecznym było przeprowadzenie remontu generalnego. Prace rozpoczęto w roku 1902 a już w kolejnym roku, światło latarni było ponownie dostępne dla marynarzy i żeglarzy. W wyniku przeprowadzonego remontu odnowiona została konstrukcja wieży, ale również wprowadzone zostały pewne modyfikacje, które polegały na zmianie kształtu latarni z konstrukcji ośmiobocznej na owalną.
W wyniku działań wojennych podczas II wojny światowej oraz późniejszej eksploatacji portu w Świnoujściu, elementy wieży znów doznały uszczerbku. Były to głównie pęknięcia ale również kolumna wieży doznała zjawiska erozji. Mając na celu odrestaurowanie zabytku jakim po dzień dzisiejszy jest Latarnia Morska w Świnoujściu, władze miasta postanowiły przeprowadzić kolejny remont budowli, który zakończył się w roku 2000, kiedy to Latarnia ponownie została oddana do użytku i ponownie służy turystom przebywającym w Świnoujściu.


Dziś Latarnia Morska w Świnoujściu jest najwyższą latarnią morską na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego i mierzy łącznie niemal 68 metrów wysokości, co sprawia, że jest również jedną z najwyższych latarnia na całym świecie. Na latarni w Świnoujściu znajduje się taras widokowy, z którego przepięknie widać miasto Świnoujście, Woliński Park Narodowy oraz Zatokę Pomorską. Aby dostać się na taras należy pokonać 308 schodów.

Zwiedzanie Świnoujścia wraz z wycieczką do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina.

Przebywając w Świnoujściu warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do BerlinaKołobrzegu lub SzczecinaBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po BerlinieKołobrzegu lub Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i intersujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

Odwiedź z nami Świnoujście i poznaj jego współczesne oblicze. 

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki do Świnoujścia dla grup turystycznych i osób indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie Świnoujścia

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl