NASZE PROPOZYCJE:
Wycieczka do Heide Park 17/08/2024
Wycieczka do Heide Park 17/08/2024

350,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 29.06-05.07.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 29.06-05.07.2024

2 770,00 zł

WINOBRANIE 14-15.09.2024
WINOBRANIE 14-15.09.2024

750,00 zł

szt.
Wycieczka do Heide Park 20-07-2024
Wycieczka do Heide Park 20-07-2024

350,00 zł

szt.
Długa Noc Muzeów Berlin 24/08/2024
Długa Noc Muzeów Berlin 24/08/2024

180,00 zł

szt.
WYCIECZKA WENECJA i GARDALAND
WYCIECZKA WENECJA i GARDALAND

1 200,00 zł

Cena regularna: 1 400,00 zł

Najniższa cena: 1 400,00 zł
szt.
EURO 2024 BERLIN 21.06.2024
EURO 2024 BERLIN 21.06.2024

180,00 zł

Wycieczka do Pragi 19-21/07/2024
Wycieczka do Pragi 19-21/07/2024

1 199,00 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POBIEROWO, POLSKA 0
POBIEROWO, POLSKA

Pobierowo

Pobierowo to znana i ceniona wśród turystów miejscowość wypoczynkowa położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Spośród wszystkich miejscowości tzw. Wybrzeża Rewalskiego to właśnie Pobierowo posiada największą a zarazem najbardziej zróżnicowaną bazę noclegową i gastronomiczną. W Pobierowie znajdziemy więc zarówno hotele z bazą wellness i spa, ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne ale również i domki kempingowe oraz pola namiotowe. Pobierowo jest więc idealnym miejscem na letni, rodzinny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim.

Historia Pobierowa

Pierwsze wzmianki na temat Pobierowa sięgają roku 1368 r. Niewielka wówczas osada miała charakter rolniczo-rybacki. Wraz z początkiem XIX wieku osada zaczyna się przekszałcać w typowe letnisko. Było to związane ze zjawiskiem zasypywania ziem i pól uprawnych piaskiem pochodzącym z plaży, który w wyniku silnych, północnych wiatrów zaczął być roznoszony po okolicznych polach uprawnych. Rolnicto stało się więc nieopłacalne. Z biegiem lat jeden z ówczesnych rolników postanowił wybudować pierwszy hotel, który nazwany został "Seeblick". Dało to początek rozwojowi nowych budynków o charakterze letniskowym. Wieść o nowo powstającym kompleksie roznosiła się bardzo szybko. Pobierowo stało się nawet ulubionym miejscem wypoczynku dla berlińczyków, a to za sprawą reklamy w środkach przekazu jak również uruchomionej i bardzo sprawnie działającej sieci komunikacyjnej mini przewozów pasażerskich. Co ciekawe - już w samym okresie międzywojenych na terenie ówczesnego Pobierowa wypoczywały takie osoby jak Gunter Eich czy słynna Ewa Braun. Po zakończeniu działań wojennych kompleksy wypoczynkowe w Pobierowie zostały znacjonalizowane i trafiły w ręce Państwowego Funduszu Wczasów Pracowniczych, który kierował na wypoczynek najbardziej zaangażowanych pracowników.

 

Co warto zobaczyć w Pobierowie.

Domek Letniskowy Ewy Braun

Na końcu ulicy Grunwaldzkiej, za bazą ratowników, w nadmorskim Pobierowie znajduje się letniskowy, drewniany domek, kochanki i późniejszej żony Hitlera, Ewy Braun. Wokół tego, dość mrocznego miejsca, przez lata narosło wiele bajań i nieweryfikowalnych opowieści. W obecnej chwili dom i teren jest własnością prywatną o czym informują stosowne tabliczki. Niestety, domek  jest zdewastowany, a jego stan techniczny fatalny. Dom można oglądać wyłącznie zza płotu i tylko z zewnątrz. Mimo, iż nie jest to atrakcja turystyczna dom jest często odwiedzany przez turystów. Według historycznego przekazu Hitlera w tym miejscu nigdy nie było. Są natomiast informacje sugerujące, że Ewę Braun, w jej letniskowym domku, odwiedzał marszałek niemieckiego lotnictwa - Hermann Göring, który pomieszkiwał w Międzywodziu i dokonywał inspekcji pobliskiego lotniska. Domek od Bałtyku dzieli około 70 metrów. Nad morze schodzi się schodami po niewielkim, zalesionym klifie.

Kościół p.w. Najświętszego Odkupiciela w Pobierowie.

Rolę pierwszego kościoła w Pobierowie pełniła ewangelicka kaplica, która została wybudowana w 1590 roku. Dziś wprawdzie nie ma już po niej śladu. Budowę obecnego kościoła pw. Najświętszego Odkupiciela rozpoczęto w marcu 1984 roku a 30 listopada 1986 odbyła się pierwsza Msza Święta. Kościół powstał na rzucie czworoboku, o wymiarach: 16 x 16 m i jest budowlą , którą cechuje nowoczesna architektura.

Wakacje w Pobierowie

Dzisiejsze Pobierowo to miejscowość z której uroków chętnie korzystają rodziny czy grupy osób uwielbiające aktywny wypoczynek. Latem w Pobierowie organizowane są festyny dedykowane dla rodzin, zawody sportowe czy wydarzenia kulturalne w postaci koncertów muzycznych czy występów kabaretowych. Warto odwiedzić Pobierowo i spędzić czas również aktywnie. Przez miejscowość przebiegają szlaki spacerowe oraz szlaki rowerowe.

 

Wypoczynek w Pobierowie wraz z wycieczką do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina.

Przebywając w Pobierowie warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do BerlinaKołobrzegu lub SzczecinaBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

TERMINY WYCIECZEK DO BERLINA Z POBIEROWA:

WYCIECZKA DO BERLINA: 07.07.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 14.07.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 21.07.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 28.07.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 04.08.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 11.08.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 18.08.2024 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 25.08.2024 r.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po BerlinieKołobrzegu lub Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i intersujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

Odwiedź z nami Pobierowo i poznaj jego walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki z Pobierowa dla grup turystycznych i turystów indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie okolic Pobierowa.

 

Lp. Kierunek Opis Cena Termin
1. Berlin

Wyjazd i powrót autokarem do Pobierowa.

Zwiedzanie Berlina z przewodnikiem: Alexanderplatz, Wyspa Muzeów, Plac Żandarmerii, Pomnik Ofiar Hollocaustu, Brama Brandenburska, Reichstag, Berlin Zachodni, Fragmenty Muru, Plac Poczdamski.

Wycieczka jednodniowa.

W sprzedaży dostępne terminy dla osób indywidualnych Do ustalenia.
2. Szczecin

Wyjazd i powrót autokarem do Pobierowa.

Zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem: Wały Chrobrego, Park Kasprowicza, Pomnik Trzech Orłów, Plac Solidarności, Filharmonia,  Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski, Katedra św. Jakuba, Plac Orła Białego, Brama Portowa.

Wycieczka jednodniowa.

W sprzedaży dostępny termin dla osób indywidualnych. Do ustalenia.
3. Wyspa Wolin i Wyspa Uznam

Wyjazd i powrót autokarem do Pobierowa.

Zwiedzanie miejscowości z przewodnikiem: Międzyzdroje, Świnoujście, Wolin.

Wycieczka jednodniowa.

Wycieczka dedykowana dla grup. Cena od 70,00 zł / osoba. Do ustalenia.
4. Kołobrzeg

Wyjazd i powrót autokarem do Pobierowa.

Zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem: dzielnica uzdrowiskowa, Pomnik Zaślubin z Morzem, Molo w Kołobrzegu, Latarnia Morska, rejs statkiem po morzu, kołobrzeska starówka ze słynną Katedrą.

Wycieczka jednodniowa.

 Wycieczka dedykowana dla grup. Cena od 50,00 zł / osoba.  Do ustalenia.

 

Skontaktuj się z nami już dziś

Definicja Event-tours Biuro podróży:

  1. Tworzymy programy wycieczek dla turystów po całym obszarze województwa zachodniopomorskiego.
  2. Opowiadamy w sposób ciekawy i dostępny dla każdego.
  3. Zapewniamy słuchawki turystyczne.
  4. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo.
  5. Mamy dobre ceny. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl