Produkt dnia
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023
FESTIWAL ŚWIATEŁ BERLIN 14/10/2023

160,00 zł

szt.
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024
Wycieczka BELLA ITALIA 27.04.-03.05.2024

2 770,00 zł

szt.
WENECJA - KARNAWAŁ 2024
WENECJA - KARNAWAŁ 2024

1 000,00 zł

szt.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.
Wycieczka do Paryża 09-12.11.2023 r.

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 375,00 zł

Najniższa cena: 1 375,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
NIECHORZE - POLSKA 0
NIECHORZE - POLSKA

Niechorze

Niechorze to niewielka miejscowość letniskowa położona w woj. zachodniopomorskim nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Obszar dzisiejszego Niechorza swoje początki datuje na rok 1936, kiedy to doszło do połączenia dwóch wsi: wioski rybackiej zwanej Małym Niechorzem oraz wioski rolniczej zwanej Wielkim Niechorzem. Od kilkudziesięciu lat Niechorze jest typową letnią miejscowością letniskową, która w czasie wakacji zmienia swoje oblicze. Do spokojnej miejscowości w miesiącach letnich przyjeżdżają dziesiątki wczasowiczów spragnionych kąpieli słonecznych i morskiej wody w pobliskim Bałtyku.

Latarnia morska w Niechorzu.

Jedną z najważniejszych atrakcji Niechorza jest latarnia morska. Charakterystyczną jej cechą jest fakt, iż została ona wybudowana na wysokim nadbałtyckim klifie. Początki latarni morskiej w Niechorzu sięgają roku 1866. Budynek latarni morskiej w Niechorzu otoczony jest zabytkowym ogrodem ze słynnym żywopłotem, którego wysokość sięga nawet 2 metrów. Latarnia morska w Niechorzu doznała uszkodzeń w wyniku działań II wojny światowej. Jej odbudowa została zakończona w 1948 r. Współcześnie jej światło jest widoczne z odległości 20 mil morskich. Dziś obiekt posiada 45 m. wysokości i jest otwarty dla zwiedzających. Na wysokości 60 metrów n.p.m. znajduje się taras widokowy, do którego prowadzi 208 schodów. Po ich pokonaniu można podziwiać panoramę Wybrzeża Rewalskiego.

Między innymi dostrzec można położone nieopodal Niechorza jezioro o nazwie Liwia Łuża, które od roku 1959 jest rezerwatem ptactwa, gdzie pod ścisłą ochroną znajdują się takie osobniki jak: perkozy dwuczubne, łabędzie czarne czy żurawie. Do ciekawostek zaliczyć można również kanał, który łączy jezioro Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim. Jest on bowiem również granicą pomiędzy Niechorzem a Pogorzelicą.
Nieopodal budynku latarni morskiej w Niechorzu, powstał w roku 2012, park latarni morskich, na terenie którego prezentowana jest ekspozycja wszystkich latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10

Co jeszcze warto zobaczyć w Niechorzu?

Do niewątpliwych atrakcji turystycznych zaliczyć należy ciuchcię retro-ekspres, której tory prowadzą przez Niechorze. Jest to odrestaurowana kolejka wąskotorowa, która w trakcie sezonu letniego kursuje pomiędzy miejscowościami Wybrzeża Rewalskiego. Zaś sam budynek dworcowy w Niechorzu został wybudowany już w 1913 r.


W Niechorzu warto również odwiedzić budynek Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym zapoznać się można z codzienną pracą rybaków z początków XX wieku a także zobaczyć jak wyglądały dawne kutry do połowów ryb na Morzu Bałtyckim. 
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu znajduje się przy alei Bursztynowej 28 i leży na głównym trakcie spacerowym łączącym Niechorze z Pogorzelicą. Działa tu Punkt Informacji Turystycznej. Historia Muzeum jest związana z tradycją miejsca, gdzie rybołówstwo przybrzeżne było jednym z podstawowych źródeł utrzymania żyjących tu ludzi od niepamiętnych czasów. Inicjatorem utworzenia morskiego muzeum był dawny rybak łodziowy Henryk Gmyrek, który wokół projektu zgromadził grono pasjonatów i orędowników utworzenia rybackiej ekspozycji. Pomysł aby odwiedzający wybrzeże turyści mogli zapoznać się z charakterem dawnej osady rybackiej oraz z odchodzącym do przeszłości etosem rybaka łodziowego był czynnikiem sprawczym jaki towarzyszył od początku pomysłodawcy. Interesująca jest historia samego budynku muzeum przy obecnej Alei Bursztynowej 28. Zbudowano go w 1933 r przy dawnej Waldstrasse (Leśna) jako Waldhaus Braun. Można tu było wynająć pokój z aneksem kuchennym na wakacje. W owym czasie był to niezwykle okazały dom, którego właściciel jako jeden z pierwszych w Niechorzu posiadał samochód i murowany garaż. Właściciel dość regularnie podróżował do USA w celach zarobkowych, dlatego przez długie lata dom nazywano „willą Amerykanina”.
Wypoczywającym w Niechorzu uwagę przykuwa także niewielki a zarazem klimatycznie położony budynek kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Parafia powstała w dniu 31 grudnia 1986 roku. Do 1989 roku wierni modlili się w kaplicy stojącej w miejscu obecnej świątyni. Inicjatorem budowy nowego kościoła był ówczesny proboszcz Ks. Ireneusz Pastryk. Kościół budowany był od 1998 do 2014 roku, według projektu mgr inż. arch. Haliny Rutyny. 16 listopada 2017 w dniu wspomnienia MB Ostrobramskiej, dokonano konsekracji świątyni i nadano kościołowi tytuł: kościół parafialny pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Szczególną uwagę zwraca we wnętrzu monumentalny witraż w oknie południowym: „Uciszenie burzy” - wotum fundatorów i parafian na 100 rocznicę odzyskania niepodległości w 2018 roku. Witraż ma powierzchnię 28 metrów kwadratowych, zawiera 41 kwater, większości o wymiarach 65 na 100 cm i powstał pracowni witraży PM Witraż s.c. Jacka Mańkowskiego w Gdańsku. Projekt i wyrysowanie projektu w skali 1 do 1 Renata Rydzowska. Scena przedstawia 12 Apostołów i postać Chrystusa na tonącej łodzi na wzburzonym jeziorze i chmurnym niebie wokół dramatycznej sceny. Witraż ilustruje scenę z Ewangelii Św. Mateusza (Mt 8,23-27) - Uciszenie burzy na jeziorze.

Wakacje w Niechorzu wraz z wycieczką do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina.

Przebywając w Niechorzu warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do BerlinaKołobrzegu lub SzczecinaBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

TERMINY WYCIECZEK DO BERLINA Z NIECHORZA:

WYCIECZKA DO BERLINA: 09.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 16.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 23.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 30.07.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 06.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 13.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 20.08.2023 r.

WYCIECZKA DO BERLINA: 27.08.2023 r.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po BerlinieKołobrzegu lub Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i intersujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

Odwiedź z nami Niechorze i poznaj jego walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki z Niechorza dla grup turystycznych, kuracjuszy i turystów indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie okolic Niechorza.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl