CESARSKIE KURORTY 0
CESARSKIE KURTORTY

Cesarskie Kurorty

Mianem Cesarskich Kurortów (niem. Kaiserbader) określa się trzy miejscowości położone nad brzegiem Morza Bałtyckiego na terenie Niemiec, nieopodal granicy z Polską. Są nimi: Bansin, Heringsdorf oraz Ahlbeck. Wszystkie leżą nad pięknymi plażami, a dokładniej nad jedną długą plażą. Każda z miejscowości posiada molo, po którym latem mogą spacerować turyści.

Bansin

Miejscowość Bansin zaliczana jest jako najmniejszy z Cesarskich Kurortów, pozostają jednocześnie najmłodszym ośrodkiem. Miejscowość została założona w 1897 r. a dziś do głównych jego atrakcji, oprócz morza i plaży, zaliczyć należy elegancką architekturę z eklektycznymi z przełomu XIX i XX w. Bardzo często styl zabudowy tutejszych kurortów określa się jako wilhelmiański. Blisko centrum znajduje się również śródlądowe jeziorko zwane Schloonsee.

Heringsdorf

Tuż na wschód od Bansin leży główne i najstarsze Cesarskie Kąpielisko Heringsdorf. Nazwa miejscowości w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza: wioskę śledzi. Zabudowa jest tu podobna do tej w Bansin, choć nietrudno dostrzec brzydkie elementy z czasów NRD. Dumą Heringsdorfu jest molo, drugie co do długości, zaraz po sopockim. Stanowi ono rekonstrukcję starego obiektu zniszczonego w czasach NRD.

Ahlbeck

Miejscowość Ahlbeck jest położona najbliżej granicy z Polską. To trzecia miejscowość zaliczana do grona Cesarskich Kurortów, założona w połowie XIX stulecia. Miejscowe molo wprawdzie nie jest najdłuższe, ale zdaniem wielu turystów uchodzi za najbardziej urokliwe spośród pozostałych tego rodzaju obiektów na terenie Cesarskich Kurortów. Charakterystycznym elementem miejscowości jest droga prowadząca w kierunku mola z budynkiem, który znajduje się u wejścia na molo. Jest on ozdobiony czterema narożnymi wieżyczkami. Podobnież jak w pozostałych miejscowościach, w Ahlbeck znajdziemy również malowniczą promenadę, na której powstały ławeczki przeplatane zielenią na tle białych willi, których balkony ozdobiono kutymi barierkami.

Zwiedzanie Cesarskich Kurortów wraz z wycieczką do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina.

Przebywając w Cesarskich Kurortach warto uwzględnić możliwość realizacji wycieczki do BerlinaKołobrzegu lub SzczecinaBiuro Podróży Event-tours oferuje jednodniowe wycieczki do Berlina, Kołobrzegu lub Szczecina w super atrakcyjnych cenach.

Istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z usługi przewodnika po BerlinieKołobrzegu lub Szczecinie, gwarantującego zwiedzanie miast z przekazem ciekawych i intersujących informacji w przystępny dla każdego sposób. Zapewniamy doskonały standard usług z wykorzystaniem nowoczesnych systemów słuchawkowych typu tour-guide oraz niskie ceny!

 

Odwiedź z nami Cesarskie Kurorty i poznaj ich walory.  

Biuro Podróży Event-Tours organizuje wycieczki do Cesarskich Kurortów dla grup turystycznych, kuracjuszy, seniorów i osób indywidualnych.

Możesz także zamówić przewodnika na zwiedzanie Cesarskich Kurortów.

Skontaktuj się z nami już dziś.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl