Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Oferta specjalna
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wycieczka Karkonosze w wersji aktywnej 16-18.07.2021

Dostępność: duża ilość
Cena: 900,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 900.00

ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Biuro Podróży EVENT-TOURS
Kod produktu: 5038-85523

Opis

WYCIECZKA KARKONOSZE W WERSJI AKTYWNEJ ZE SZCZECINA

PROGRAM WYCIECZKI

TERMIN: 16-18.07.2021 r.

 

 

DZIEŃ 1:

Wyjazd ze Szczecina w godzinach wczesnoporannych i przejazd autokarem w kierunku Karpacza. Pobyt w Karpaczu rozpoczniemy od zwiedzania Świątyni Wang. Zabytek został zbudowany w XII wieku w norweskiej miejscowości Vang. Jak wskazują źródła historyczne w roku 1842 Świątynia została przetransportowana w Karkonosze. Inicjatorem tego zamierzenia był król pruski Fryderyk Wilhelma IV. Ciekawostkę stanowi fakt, iż Świątynię Wang wzniesiono bez użycia gwoździ, zaś wewnątrz odnajdziemy rzeźby lwów nordyckich, które zostały wykonane przez potomków Wikingów. W dalszej części pobytu w Karpaczu wejście z przewodnikiem górskim na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy (1602 m n.p.m.). Nasza propozycja to spacer ciekawym czerwonym szlakiem, którego marszruta kieruje przez Dolinę Łomniczki, a w trakcie spaceru docenimy piękno karkonoskiej przyrody wraz z malowniczymi widokami. Szlak od Orlika do Schroniska nad Łomniczką jest bardzo łagodny i spacerowy. W dalszej części szlak staje się nieco bardziej stromy i wąski, a po deszczu droga może być ślisko. Radzimy zawsze o zachowaniu ostrożności i doborze odpowiedniego obuwia. Szacunkowy czas wejścia to około 4 godzin, długość spaceru to około 6,7 km. Alternatywnie sugerujemy, iż istnieje możliwość aby szybko i łatwo dotrzeć na szczyt Śnieżki. Wystarczy skorzystać z wyciągu krzesełkowego - przejazd zajmuje ok. 30 min z Karpacza na Kopę (1342 m n.p.m.) a następnie przejście spacerem do schroniska Śląski Dom, a stamtąd już bezpośrednie wejście na Śnieżkę z malowniczą panoramą Sudetów. Ze szczytu Śnieżki zejdziemy na Kopę skąd zjedziemy wyciągiem krzesełkowym do Karpacza. Po spacerze przewidujemy czas wolny. Wieczorem przejedziemy do hotelu, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Po zakwaterowaniu czekała będzie na nas już obiadokolacja. Po obiadokolacji czas wolny i nocleg.

Dzień II
Po śniadaniu przejazd do Zamku Czocha. Zabudowania, które powstały XIII wieku stanowiły warownię obronną pogranicza polsko-czeskiego. W kolejnych dziesięcioleciach została ona przebudowana w istotną siedzibę władz Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Zamek Czocha z biegiem lat stracił swoje strategiczne położenie i przeszedł w ręce rodów rycerskich. Dziś wnętrza zamku prezentują liczne komnaty gdzie zobaczymy interesującą architekturę wnętrz. Zamek słynie przede wszystkim z legendy o białej damie, którą była nieszczęśliwa małżonka dawnego właściciela zamku. Współczesny Zamek Czocha to jeden z najważniejszych zabytków Dolnego Śląska. Jego zabudowania niejednokrotnie stawały się również planem zdjęciowym w licznych produkcjach filmowych. Na jego terenie bowiem powstały sceny do znanych filmów, których tytułu są znane niemal wszystkim. A były to takie produkcje jak "Wiedźmin”, czy słynny program Bogusława Wołoszańskiego pod nazwą „Sensacje XX wieku” czy niemal kultowy serial telewizyjny pod nazwą „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Po zwiedzeniu zamku proponujemy dodatkową dawkę adrenaliny. Tym razem zawitamy na obszar gdzie znajduje się Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Najpierw jednak chwila odpoczynku - otrzymamy czas wolny, a następnie rozpoczniemy przygotowania do spływu raftingowymi pontonami po rzece Bóbr. Odcinek spływu jest odzwierciedleniem malowniczych krajobrazów przyrody w jej naturalnym stanie. Spływ pontonowy to przede wszystkim bardzo dobra możliwość do aktywnego spędzenia czasu w kontakcie z naturą, jak również niesamowita przygoda oraz niezapomniane wrażenia. Trasa spływu ok. 10 km – ok. 3 godzin. Każdy z uczestników spływu zostanie odpowiednio przeszklony a także wyposażony w środki bezpieczeństwa m.in. kamizelki ratunkowe. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny i nocleg.

Dzień III:
Po śniadaniu wykwaterowanie, w drodze powrotnej udamy się do Rudawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie przespacerujemy się ścieżką edukacyjną Kolorowe Jeziorka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż w 2011 r. Kolorowe Jeziorka, właśnie z Rudawskiego Parku Krajobrazowego zajęły III miejsce w konkursie ogłoszonym przez prestiżowy magazyn turystyczny National Geographic Traveler - „7 nowych cudów Polski”. Nasz pomysł na odkrycie Kolorowych Jeziorek to spacer wytyczonym zielonym szlakiem, rozpoczynającym się od Wieściszowic, dalej w kierunku Wielkiej Kopy, kończąc w okolicach miejscowości Rędzin. W trakcie wędrówki zobaczymy słynne tablice informacyjne, które powstały po to, aby przybliżyć turystom historię regiony. Została na nich przedstawiona historia tutejszego górnictwa, jak również przedstawiono proces powstawania sztolni jak i samych Kolorowych Jeziorek. W zależności od warunków atmosferycznych będzie możliwość do zobaczenia aż czterech jeziorek: Żółtego, Purpurowego, Lazurowego oraz Zielonego. Warto jednak zaznaczyć, iż zarówno jeziorko Żółte i Zielone pojawiają się wyłącznie okresowo. Spacer proponowaną ścieżką dydaktyczną zajmuje ok. 2 godziny czasu. Po wizycie na terenie Kolorowych Jeziorek przejedziemy do Jeleniej Góry. Miasto Jelenia Góra to była stolica województwa, dzięki bogatej historii, której świadectwem do dziś są liczne zabytki architektoniczne porozrzucane po mieście. Dzięki temu, że zabytki Jeleniej Góry powstały w różnych okresach historii, dziś starówka w Jeleniej Górze jest bardzo ciekawym miejscem. Stąd nie może zabraknąć podczas naszej wycieczki spaceru po jeleniogórskiej starówce z rynkiem, okazałym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, często zdobionymi motywem jelenia. Po krótkim zwiedzaniu proponujemy czas wolny. Około godz. 14.00 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry i kierujemy się bezpośrednio do Szczecina.

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie:
  2 noclegi w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** w okolicy Karpacza. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
 • Wyżywienie:
  2 śniadania, 2 obiadokolacje z wodą - inne napoje dodatkowo płatne.
 • Ubezpieczenie NNW 15000 zł, Polisa TU INTER POLSKA SA.
 • Przejazd komfortowym i bezpiecznym autokarem klasy lux (pasy bezpieczeństwa na każdym fotelu, klimatyzacja, dvd, toaleta).
 • Autokar poddany pełnej dezynfekcji przed wyjazdem w trasę.
 • Opiekę pilota wycieczki.
 • Środki ochronne: maski dla uczestników wycieczki oraz płyn do dezynfekcji rąk.
 • Podatek VAT.
 • Moc wrażeń i atrakcji.

Cena nie zawiera:

 • kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy:
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • wyciąg,
 • spływ,
 • opłaty lokalne,
 • przewodnicy lokalni,
 • zestaw tour guide,
 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2,00 zł/osoba. 
 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2,00 zł/osoba.

Całkowity koszt obligatoryjnych opłat dodatkowych: 275,00 zł osoba.

Informacje praktyczne:

 1. Podana kwota na realizację programu jest opłatą ryczałtową i nie jest rozliczana przez pilota.
 2. W przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających wyjście w góry lub spływ pontonowy zostanie zrealizowany program zastępczy (np. zamek Książ, Sztolnie Walimskie, Kowary / Szklarska Poręba lub  Termy w Cieplicach).
 3. Prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia i ubrania na górskie wędrówki i spływ. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. 
 4. Istnieje możliwość płatności bonem turystycznym.

 1. Numer polisy wraz z potwierdzeniem ubezpieczenia grupy zostanie Państwu przesłany po skompletowaniu danych niezbędnych do zgłoszenia ochrony ubezpieczeniowej.
 2. Organizator wycieczki posiada wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod nr 28/14 prowadzony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, co sprawia, że jest licencjonowanym biurem podróży, posiadającym uprawnienia i zabezpieczenia finansowe do organizacji wycieczek na terenie całej Europy.

  

Wycieczka Karkonosze z: Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Sarbinowa, Połczyna Zdroju, Grzybowa, Pogorzelicy, Niechorza, Trzebiatowa, Gryfic, Karlina, Białogardu, Koszalina, Mielna, Sianożęt, Mrzeżyna, Rogowa, Trzęsacza, Pustkowa, Pobierowa, Dziwnówka, Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Nowogardu, Płot, Stargardu, Myśliborza, Choszczna, Wałcza, Gryfina, Chojny, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Łobza, Reska, Złocieńca, Szczecina, Szczecinka, Banie, Barlinka, Barwic, Będzina, Białego Boru, Bielic, Bierzwnika, Biesiekierza, Bobolic, Boleszkowic, Bornego Sulinowa, Brojc, Brzeźna, Cedyni, Chociwla, Czaplinka, Człopy, Darłowa, Dębna, Dobrej Nowogardzkiej, Dobrej Szczecińskiej, Dębna, Dobrzan, Dolic, Drawna, Dygowa, Golczewa, Grzmiącej, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Karnic, Kobylanki, Kołbaskowa, Kozienic, Krzęcina, Lipian, Malechowa, Marianowa, Manowa, Maszewa, Mieszkowic, Mirosławca, Międzyzdrojów, Morynia, Myśliborza, Nowogardu, Nowego Warpna, Nowogródka Pomorskiego, Osiny, Pełczyc, Polanowa, Polic, Postomina, Przelewic, Przybiernowa, Pyrzyc, Radowa Małego, Rąbina, Recza, Rewala, Rymania, Sianowa, Siemyśla, Sławna, Sławoborza, Starej Dąbrowy, Starego Czarnowa, Stepnicy, Suchania, Świerzna, Świeszyna, Trzcińska Zdroju, Tuczna, Tychowa, Wałcza, Warnic, Węgorzyna, Widuchowej, Wierzchowa, Wolina, Babimostu, Bledzewa, Bytomia Odrzańskiego, Deszczna, Dobiegniewa, Drezdenka, Gorzowa Wielkopolskiego, Gubina, Iłowej, Kargowa, Kłodawy, Kostrzyna nad Odrą, Kożuchowa, Krosna Odrzańskiego Lubska, Łagowa, Międzyrzecza, Nowej Soli, Nowego Miasteczka, Ośna Lubuskiego, Rzepina, Santoka, Skwierzyny, Sławy, Słubic, Sulęcina, Strzelec Krajeńskich, Sulechowa, Szlichtyngowej, Szprotawy, Świdnicy, Świebodzina, Torzymia, Trzcielu, Witnicy, Wschowej, Zbąszynka, Zielonej Góry, Żar, Żagania, Gdańska, Gdyni, Słupska, Sopotu, Bytowa, Lipnicy, Miastka, Chojnic, Brus, Czerska, Konarzyny, Człuchowa, Czarnego, Pruszcza Gdańskiego, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Łeby, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Krynicy Morskiej, Pucka, Helu, Jastarni, Władysławowa, Ustki, Starogardu Gdańskiego, Sztumu, Tczewa, Wejherowa, Choczewa, Gniewina, Redy, Rumi, Chodzieży, Czarnkowa, Gniezna, Gostynia, Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Kalisza, Kępna, Koła, Konina, Kościanu, Krotoszyna, Leszna, Międzychodu, Nowego Tomyśla, Obornik, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Piły, Pleszewa, Poznania, Rawicza, Słupcy, Szamotuł, Środy Wielkopolskiej,  Śremu, Turku, Wągrowca, Wolsztyna, Wrześni, Złotowa.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

 
Inni kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl